Menu

Udział członków STF w XVIII Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI

Szczecin, 19 maja 2019 r.

W ostatnią niedzielę, tradycyjnie jak co roku, teren szczecińskich Jasnych Błoni przejęły we władanie organizacje pozarządowe, zmieniając go w pełne pasji, energii do działania i aktywności miasteczko. Nie mogło tam zabraknąć Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, które, co z dumą podkreślamy, posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Prezentujące się organizacje pokazywały, że miasto i działające tam kluby, kółka, ogniska, fundacje i stowarzyszenia to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje pomysły, pasje i marzenia, kształtujący swoje bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczne, artystyczne, sportowe, czy edukacyjne.

W namiocie STF, jak zawsze, można było obejrzeć książki i wydawnictwa fotograficzne (w tym wydane staraniem STF albumy), stare aparaty  i sprzęt fotograficzny, a przede wszystkim porozmawiać o fotografii. Na naszym stoisku uwagę przyciągały też wyeksponowane prace z wystaw organizowanych przez STF. Wiele osób pytało o nasze stowarzyszenie – jak można zostać członkiem, gdzie się spotykamy i czym zajmujemy. Często pojawiającymi się pytaniami były też: „Gdzie w Szczecinie można naprawić sprzęt fotograficzny?” i „Gdzie można kupić takie piękne stare aparaty?” (sic!).

XVIII Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI pokazało, po raz kolejny, że organizacja taka jak nasza jest potrzebna. Miastu i ludziom. By integrować środowisko, edukować i popularyzować fotografię, a także by sympatycznie, w gronie podobnych sobie pasjonatów, miło i twórczo spędzać czas. Oczywiście z aparatem w dłoni, jaki by on nie był!

Notatkę przygotował

Bodek Macal