Menu
Konkurs ZTF i STF „Pejzaż przyrodniczy” i „Fotografia uliczna”

Konkurs ZTF i STF „Pejzaż przyrodniczy” i „Fotografia uliczna”

Zielona Góra, 23 czerwca 2017r.

Konkursy zorganizowane podczas spotkania integracyjnego Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego

Podczas spotkania integracyjnego naszych dwóch towarzystw fotograficznych, zorganizowanego w Zielonej Górze przez tamtejsze stowarzyszenie, zostaliśmy zaproszeni do pokazania na czym polegają i jak przebiegają Konkursy Miesiąca STF.

Pierwszym tematem, który wylądował na stołach była fotografia krajobrazowa czyli „Pejzaż przyrodniczy”. Mogliśmy obejrzeć dużo bardzo dobrych zdjęć w postaci wydruków A4, spośród których nie było łatwo wybrać te najlepsze. Po pierwszym głosowaniu zaczął się najciekawszy etap konkursu, czyli omawianie zdjęć wybranych do finału. Dyskusję rozpoczął Prezes STF Tomasz Seidler, po chwili dołączył do niego Prezes ZTF Paweł Sulatycki oraz Wiceprezes ZTF Małgorzata Chomont, a potem zaczęło się… Ośmieleni wcześniejszymi wypowiedziami zaczęli wypowiadać się inni fotografowie. Bardzo miło się słuchało i dyskutowało, a jednocześnie rozmowa ta była dla wszystkich doskonałą lekcją języka fotografii.

Drugim konkursem była „Fotografia uliczna” (temat także zaproponowany przez ZTF). I tu było podobnie. Wysyp dobrych i bardzo dobrych prac, trudne wybory i długie dyskusje.

Po raz kolejny okazało się, że rozmowa, a nie komentarze na portalu społecznościowym stanowią o wartości dyskusji o fotografii, gdzie żywe słowo inspiruje, uczy i zachęca do dalszej rozmowy.

Laureatami konkursów zostali:

„Pejzaż przyrodniczy”

  • 1 miejsce – Tomasz Seidler (STF)
  • 2 miejsce – Arkadiusz Siuda (ZTF)
  • 3 miejsce – Marzena Dempska (ZTF)
  • 4 miejsce – Maria Zgolak (STF)

„Fotografia uliczna”

  • 1 miejsce – Piotr Biel (STF)
  • 2 miejsce – Małgorzata Chomont (ZTF)
  • 3 miejsce – Małgorzata Chomont (ZTF)
  • 4 miejsce – Bodek Macal (STF)

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy autorom za odwagę przedstawienia swoich prac, a wszystkim obecnym, którzy cierpliwie zostali do końca spotkania, za udział w dyskusji i głosowanie!

 

Bodek Macal, Sekretarz STF

 

P.S.
Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego za wsparcie przy ufundowaniu nagród dla zwycięzców konkursu „Pejzaż przyrodniczy”!

– Bodek Macal

 


 

One Response

  1. […] Po konkursach (opisanych przez Sekretarza STF Bogusława „Bodka” Macala) nastał moment rozmów, popijania szlachetnych trunków i wymiany doświadczeń, czy to organizacyjnych, czy fotograficznych. Członkowie ZTF otrzymali mały prezent – butelkę zacnego likieru, tak aby podczas wyjazdowego pleneru rozgrzać chłód nocy. […]