Menu
Fotograficznie - Ekologicznie

Fotograficznie – Ekologicznie

8 października 2022 zorganizowaliśmy warsztaty fotograficzne w technice cyjanotypii dla dzieci z Domów Dziecka w Policach i Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wstępu do cyjanotypii. Dzieci poznały historię oraz podstawy cyjanotypii. Potem, pod opieką przewodnika z Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej poszliśmy na spacer, w czasie którego dzieci nazbierały liście do naświetlania. Nie zabrakło czasu na uczenie się rozpoznawania liści drzew i tropów zwierząt.

Wreszcie przyszedł czas na najważniejsze. Każde dziecko dostało koszulkę, na którą wcześniej nanieśliśmy emulsję światłoczułą. Po ułożeniu liści i zamknięciu koszulek w antyramach, dzieci wyniosły koszulki na słońce. Na koniec płukanie i okrzyki „Widać, widać moje liście!”

Kiedy koszulki suszyły się na płocie, dzieci i wolontariusze STF, przy ognisku i smażonych kiełbaskach, długo rozmawiali o fotografii. Nie zabrakło także zwykłej zabawy i biegania po terenie TOEE.

Projekt Fotograficznie – Ekologicznie uzyskał dofinansowanie z programu Społecznik zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Marek Miłoszewski

Foto: Katarzyna Adamowicz, Zbigniew Pajewski