Menu
Wernisaż wystawy „Zastygłe w bezruchu”

Wernisaż wystawy „Zastygłe w bezruchu”

Szczecin, 13.06.2017 r.

Jako prężnie działające stowarzyszenie mamy również aspiracje wystawiennicze. Ich plonem jest kolejna już wystawa „Zastygłe w bezruchu” – 26 wielkoformatowych fotografii przedstawiających postaci znieruchomiałe na fasadach szczecińskich (w zdecydowanej większości) budynków.

Wernisaż wystawy odbył się we wtorek 13 czerwca o godzinie 19:00 w gościnnych progach piwnicy Starej Komendy przy pl. Batorego.

Będąc gospodarzami pojawiliśmy się godzinę wcześniej, żeby przygotować poczęstunek dla naszych gości i dopiąć wszystko na przysłowiowy „ostatni guzik”. A potem zaczęli pojawiać się nasi goście. Powoli piwnica Starej komendy zapełniała się miłośnikami fotografii, naszymi przyjaciółmi, znajomymi, sympatykami stowarzyszenia. Wchodzących witał w drzwiach Tomasz Seidler, Prezes STF. On też wygłosił słowo wstępne, wprowadzając gości w tematykę wystawy, przedstawił autorów prac. Następnie, krótko, głos zabrał nasz honorowy gość Michał Rembas – historyk, dziennikarz, podróżnik, przewodnik turystyczny, autor książek, między innymi „Cudów na fasadach”, pokazujących detale architektoniczne, na fasadach szczecińskich kamienic z przełomu XIX i XX w. A potem już przeszliśmy do sedna, czyli oglądania fotografii i rozmów. O fotografii, ale nie tylko. O naszym mieście, o zagrożonym i często ginącym na naszych oczach pięknie szczecińskich kamienic, o spacerach z zadartą w górę głową…

Po raz kolejny (chyba rodzi się pewna świecka tradycja… ) przyjaciel STFu, Andrzej Krupiński, szef Fotoklubu Zamek sprawił nam ogromną niespodziankę – przekazał na ręce Tomasza Seidlera trzy koperty pełne zdjęć dawnych członków STF. Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest!

Zapraszamy jeszcze raz wszystkich, do obejrzenia wystawy w Starej Galerii STF w Starej Komendzie. I do spacerów po naszym mieście w poszukiwaniu zastygłych cudów, nie tylko na fasadach.

Autorami ekspozycji „Zastygłe w bezruchu” byli i są: Adrian Aleksiewicz, Bogusz Borkowski, Maciej Głowacki, Michał Kundera, Bogusław „Bodek” Macal, Joanna Michniewicz, Ryszard Pętecki, Tomasz Seidler, Magdalena Seredyńska (Kurator STF) i Marta Teszner.

– Bodek Macal