Menu
TV Pomerania – fotografowanie aparatem komórkowym

TV Pomerania – fotografowanie aparatem komórkowym

20 marca 2017 r.

Ponownie Galaktyka Pomerania gościła członków STFu w krótkim programie o fotografii. Tym razem skupiliśmy się na temacie związanym z fotografowaniem aparatami, w które wyposażone są telefony komórkowe.

Zaczęliśmy od ustalenia, że aparat fotograficzny będący na wyposażeniu telefonu komórkowego będziemy nazywali „aparatem komórkowym”. Następnie wskazaliśmy, że współczesne aparaty komórkowe posiadają cechy dzięki którym przewyższają aparaty cyfrowe, szczególnie te z pierwszej połowy lat 2000. Później omówiliśmy jak korzystać z ustawień aparatu, jak trzymać telefon podczas wykonywania zdjęcia, w którym miejscu kadru wybrać punkt do ustalenia parametrów naświetlania i ostrości oraz dlaczego częściej powinniśmy robić zdjęcia poziomo, a nie pionowo.

Wspomnieliśmy także o programach, które poszerzają możliwości aparatów komórkowych na etapie wykonywania zdjęcia oraz na późniejszym etapie związanym z jego edycją.

Oczywiście w momencie, gdy „rozkręciliśmy” się i jak to fotografowie mogliśmy rozmawiać do rana, to czas przeznaczony na program skończył się… Ale przed nami kolejne wizyty w studio TV Pomerania. Do zobaczenia!

Tomasz Seidler, Prezes STF

Foto: TV Pomerania