Menu
Plener STF

Plener STF „Puszcza Bukowa”

Dnia 13 lutego 2016 r. (sobota) odbył się plener fotograficzny STF pt. „Puszcza Bukowa”. Niestety frekwencja nie była okazała, ze względu na konkurencyjny plener w Karkonoszach …dzięki temu było bardziej kameralnie i nikt sobie w kadr nie wchodził 😉

Zdjęcia wykonywaliśmy w technice cyfrowej oraz analogowej. Niebawem spotkamy się w ciemni i wywołamy filmy – zobaczymy co udało się zrobić.

Skupiliśmy się głównie na zdjęciach dokumentujących przyrodę oraz pozostałości po Szwedzkim Młynie na terenie Rezerwatu Bukowe Zdroje. Szwedzki Młyn to pełne uroku miejsce, przez które przepływa strumień Chojnówka. To właśnie ten ciek wodny dawał siłę napędową dla młyna, który należał jeszcze do Cystersów z Kołbacza. W czasie wojny trzydziestoletniej młyn nie mielił już zboża, lecz proch strzelniczy na potrzeby wojenne. W późniejszych czasach znajdowała się tam również papiernia, a także niezwykle popularna niegdyś wspaniała restauracja. Restaurację tą założył 1880r. Johannes Burmeister. W tamtych czasach cieszyła się ona wielka popularnością przyciągając rzeszę turystów.

 

Wojna położyła kres temu uroczemu miejscu, jednak nadal pozostaje ono interesującym miejscem, szczególnie dla osób fotografujących.
Plener oficjalnie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem w okolicy wzgórza Bukowiec.
Jeśli chcielibyście się tam wybrać, to tu znajdziecie szczegółowe informacje o Szwedzkim Młynie jak i samej Puszczy Bukowej.

Poniżej fotorelacja z pleneru.