Menu
Piknik Lotniczy - Świdwin 2017

Piknik Lotniczy – Świdwin 2017

1 lipca br. w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, po raz kolejny odbył się piknik lotniczy. Pomimo fatalnej pogody ekipa STF stawiła się w silnym składzie, wyposażona w sprzęt fotograficzny i wspierana przez niezawodne Sigma ProCentrum Szczecin w zakresie teleobiektywów.

Pogoda pokrzyżowała nieco plany organizatorom i pokaz dynamiczny został nieco skrócony, ale najważniejsze się odbyło – pokaz w powietrzu pary SU-22M4, akrobacja w wykonaniu MiGa 29 i dynamiczny pokaz F-16 Jastrząb.

Przyjechaliśmy rano więc mogliśmy zobaczyć także przylot transportowego samolotu CASA. Przyleciał też legendarny, szkoleniowy TS-8 Bies. A jak o legendach mowa, to niemałe wrażenie zrobił na nas wszystkich pokaz i na ziemi i w powietrzu CSS-13 – czyli licencyjnej wersji kultowego Po-2 Kukuruźnik, zwanego pieszczotliwie „Pociakiem”. Piknik lotniczy to święto bazy, kiedy wystawiają się też różne inne służby od policji konnej zaczynając na komandosach z Formozy kończąc. Nie zabrakło także aliantów z NATO w postaci grupki Kanadyjczyków (ciekawe że był wśród nich żandarm z MP).

Jednak najbardziej ucieszyliśmy się ze stoiska Agencji Mienia Wojskowego, na którym prawie wszyscy zaopatrzyli się w płaszcze-pałatki (20zł/szt) wyprodukowane w latach 70 poprzedniego wieku 🙂 Pod takim płaszczem mieści się plecak fotograficzny i aparat z nawet najdłuższym obiektywem.

Za rok też będziemy w Świdwinie na pokazach!

– Piotr Wolski