Menu
Pierwsze, powakacyjne spotkanie STF

Pierwsze, powakacyjne spotkanie STF

14 września 2017 r.

Spadła kolejna kartka kalendarza, skończyły się wakacje i nadszedł czas żeby wrócić do regularnych spotkań członków i sympatyków STF. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 września, tradycyjnie w piwnicy Starej Komendy, a rozpoczęło się o 19:00.

Na początku omówiono wiele tematów formalnych, w końcu przez dwa letnie miesiące nazbierało się sporo rzeczy – odbyły się plenery oraz różne wydarzenia w Szczecinie i nie tylko, w których fotografowie STF uczestniczyli na prośbę ich organizatorów. Podjęliśmy smutną decyzję o niezorganizowaniu w tym roku pleneru „Venus”. Przyczyną była zbyt mała frekwencja zarówno ze strony  fotografów jak i modelek. Postanowiliśmy zrealizować ten plener wiosną.

Poruszona została także tematyka albumu „The Tall Ships Races”, który będzie miał swoją premierę, a dokładnie wodowanie w dniu 06 października w Starej Rzeźni. Początek o godzinie 17:00.

Tematów było jeszcze kilka, a efekty tych rozmów niedługo będzie można zobaczyć na stronie STF oraz na STFowym profilu na fb.

Następnie nadszedł czas na obejrzenie zdjęć z wakacji. Członkowie STF odwiedzili wiele różnych miejsc, w kraju i na świecie. Przez moment omawiający zdjęcia mogli powrócić do chwil związanych z wykonaniem zdjęcia, a pozostali popatrzeć i posłuchać fotoopowieści.

Należne zainteresowanie wzbudził kolejny numer czasopisma gazeta-fotograficzna.org z dwoma artykułami m.in. o Zofii Rydet. Jak to w tej gazecie – każdy artykuł zasługuje na uważne przeczytanie, i najlepiej nie jeden raz, a kilka. Przecież fotografia to nie tylko obraz, ale także słowo o tym obrazie i g-f je przynosi.

Kolejne spotkanie? Już 28 września w tym samym miejscu i o tej samej porze. Będzie to Konkurs Miesiąca pod tytułem:  „Portret”.

Do zobaczenia!

Tomasz Seidler
Prezes STF