Menu
XVI Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych

XVI Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych „POD PLATANAMI”

Szczecin, 18.06.2017 r.

 

Po raz kolejny, w gorącą czerwcową niedzielę teren szczecińskich Jasnych Błoni stał się miasteczkiem zasiedlonym przez namioty pełnych pasji organizacji pozarządowych. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego!

Obserwując wystawiające się organizacje można było dostrzec, że „pozarządowcy” to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje pasje i marzenia, zarażający nimi innych, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się we wszelakie działania społeczno-artystyczne.

W naszym namiocie można było obejrzeć wydane staraniem STF albumy fotograficzne, stare aparaty fotograficzne, a także (w zasadzie przede wszystkim) porozmawiać o fotografii. Wiele osób pytało o nasze stowarzyszenie – jak można zostać członkiem, gdzie się spotykamy i co robimy. Częstym pytaniem było też „Gdzie w Szczecinie można naprawić sprzęt fotograficzny?”

XVI Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI pokazało po raz kolejny, że organizacja taka jak nasza jest potrzebna. By integrować środowisko, edukować, a także by ciekawie i w interesującym gronie spędzać czas. Oczywiście z aparatem w dłoni!

Na naszym stoisku ze Szczecinianami rozmawiali: Sabina Adamowicz, Adrian Aleksiewicz, Maciek Głowacki, Krzysztof Hundert, Jacek Jurkowski, Bogusław „Bodek” Macal, Adam Mikiciuk, Jolanta Raczyńska, Magdalena Seredyńska, Denis Siejtbatałow, Monika Więcław oraz Piotr Wolski.

Bogusław „Bodek” Macal
Sekretarz STF