Menu
Wieszanie wystawy „Bramy szczecińskich kamienic

Wieszanie wystawy „Bramy szczecińskich kamienic”

19 listopada 2016 r.

Członkowie STF długo poszukiwali stałego miejsca do eksponowania swojej twórczości fotograficznej szerszej publiczności. Wieszali oni swoje wystawy w gościnnych pomieszczeniach Galerii Prezydenckiej, Książnicy Pomorskiej, czy Zamku Książąt Pomorskich, ale wciąż brakowało galerii, w której mogliby przedstawiać nieco mniejsze kolekcje zdjęć, w tym zestawy autorskie.

Już jakiś czas temu przenieśliśmy spotkania członków i sympatyków STF oraz wszelkiej maści zainteresowanych i otwartych „fotoludzi” w gościnne progi restauracji Stara Komenda przy pl. Batorego w Szczecinie. Dzięki temu stowarzyszenie zyskało stałe miejsce spotkań, co pozytywnie wpłynęło na jego kondycję. Do tego miejsce, które jest bardzo klimatyczne, bowiem spotkania odbywają się w wykończonej cegłami piwnicy ze sklepieniem podpartym na łukach.

We wrześniu i październiku 2016 r. odbyły się rozmowy robocze z zarządem Starej Komendy, zaplanowaliśmy gdzie możemy powiesić ramy ze zdjęciami oraz ustaliliśmy termin instalowania wystawy oraz pierwszego wernisażu.

19 listopada wyposażeni w niezbędny sprzęt (nie chodzi tu o aparaty!) ruszyliśmy na spotkanie stuletnim murom lokalu. Specyfika powierzchni wystawowych zmusiła nas do sporego wysiłku, ale w końcu, po kilku solidnych godzinach pracy, ramy ze zdjęciami ozdobiły ściany Starej Komendy. Teraz niecierpliwie czekamy na pierwszy wernisaż, a ten już 22 listopada, we wtorek. Zaczynamy o 19:00.

Do zobaczenia!