Menu
Wielki piknik pasji „Pod Platanami”

Wielki piknik pasji „Pod Platanami”

Spotkanie organizacji pozarządowych w Szczecinie na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. Odbywają się na Jasnych Błoniach, gdzie w platanowych alejach rozstawione są namioty wystawców. Nie bez kozery wydarzenie nosi właśnie nazwę „Pod Platanami”. Wystawiające się organizacje pokazały, że miasto to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje marzenia i zainteresowania, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne oraz wiele innych aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

Nie mogło tam zabraknąć Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, które w ubiegłym roku uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Ekipa STF rozstawiła swój namiot (w tym roku byliśmy bardziej niezależni) i od 11:00 dumnie prezentowaliśmy nasze stowarzyszenie. Oczywiście wystąpiliśmy w koszulkach firmowych, więc można było nas łatwo zidentyfikować. Nie zabrakło także naszego banneru. Na stoisku można było obejrzeć książki o fotografii (w tym albumy wydane staraniem STF), stare i nowe aparaty fotograficzne, a także porozmawiać o fotografii. Wiele osób pytało o nasze stowarzyszenie – jak można zostać członkiem, gdzie się spotykamy i co robimy.

Przez pięć godzin obecności spotkaliśmy wielu fotografów. Nie zabrakło młodzieży i seniorów interesujących się fotografią. Odwiedziło nas wielu znajomych i sympatyków. Mamy nadzieję, że nasza obecność na XV Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI przyczyni się do umocnienia pozycji STF w szczecińskim środowisku fotografów.

Jak to „Pod Platanami” – działo się!