Menu
Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Twarze męskiego świata”

Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Twarze męskiego świata”

Szczecin, 6 kwietnia 2018 r.

Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne zdecydowanie nie zwalnia tempa, czego dowodem jest wernisaż wystawy fotografii pod tytułem „Twarze męskiego świata”, który odbył się w dniu 6 kwietnia w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Po wejściu na salę wystawową, odwiedzający od razu mogą poczuć testosteron, który umiejętnie i bardzo sprytnie dawkowany jest odbiorcy. Męski świat, wbrew pierwszym skojarzeniom, to nie tylko siła, władza i pieniądze. To też pasja, ciężka praca, ból i rodzicielska miłość. To zaangażowanie, konsekwencja i oddanie. Tu nie ma ról odgrywanych w emocjonalnym teatrze, to prawdziwe życie. Fotograficy STF w pogoni za męskim światem mogli poczuć prawdziwe napięcie połączone z wyjątkową koncentracją poziomu „high level”, podczas ćwiczeń drużyn 3 Batalionu Piechoty Zmotoryzowanej 12 DZ, czy policyjnego pododdziału antyterrorystycznego. Dzielili ekscytację i euforię w trakcie żywiołowej próby muzycznej zespołu „Quo Vadis”. Przenosili się do innej rzeczywistości pełnej postapokaliptycznych i surrealistycznych wizji świata „Oldtown”. Mieli okazję poznać słodki smak triumfu, jak również ten gorzki, pełen zawodu w trakcie różnych zmagań sportowych. Dotykali także „Sacrum” podczas liturgii Triduum Paschalnego. Przede wszystkim jednak, podpatrywali codzienne życie toczące się dookoła mężczyzny – ojca, pracownika, przyjaciela…

Z ponad setki zdjęć autorzy oraz Komisja Artystyczna wybrali kolaż czernobieli i barw złożony z 39 wizualnych perełek. Uczestnicy wernisażu w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku mogli zadawać nurtujące ich pytania autorom fotografii, pośród których znaleźli się także debiutanci STF – osoby, które niedawno stały się częścią ekipy fotografów STF.

Zatem jaki jest tak naprawdę obecny męski świat? Czy jest całkowicie zespojony z kobiecym pierwiastkiem, czy może ma swoje małe eldorado, które jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla mężczyzn ? Na to pytanie, starali się odpowiedzieć autorzy wystawy, wyłuskując ze współczesnego świata, jak najwięcej typowo męskich elementów. Czy im się to udało? Można przekonać się tylko osobiście odwiedzając wystawę, którą będzie można zwiedzać do 06 maja, w godzinach otwarcia muzeum.

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji, kolejnej w roku 65 Jubileuszu powstania Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Autorzy ekspozycji:
– Magdalena Bednarek
– Bogusław „Bodek” Macal
– Bogusz Borkowski
– Marek Miłoszewski
– Joanna Przepiera
– Jolanta Raczyńska
– Magdalena Seredyńska
– Tomasz Seidler
– Monika Więcław
– Piotr Wolski

Kurator wystawy: Magdalena Seredyńska

Notatkę przygotowała Magdalena Bednarek