Menu
Wernisaż Timma Stütza

Wernisaż Timma Stütza „Roma à la HCB”

19 lutego 2016 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wernisażu Timma Stütza „Roma à la HCB”.

Kuratorem wystawy został Hiszpan Elias Tobares. Timm jest m.in. honorowym członkiem Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, stąd nie mogło zabraknąć nas na otwarciu wystawy!

Timm w swoich pracach potrafi doskonale uchwycić „decydujący moment” – ideę Henri Cartier-Bressona, tak bliską dla wielu z nas.

„Decydujący moment – ta jedna chwila, ułamek sekundy, w którym świat pogrążony w chaosie jawi się jako doskonała całość. Zdjęcie powinno streszczać wydarzenie, które za chwilę rozpadnie się w potoku życia. Fotografie Bresson’a to właśnie genialne momenty wydobyte z rzeki czasu.”

– tak opisuje treść tej idei Izabela Jaroszewska. (Izabela Jaroszewska o Cartier Bressonie)

Jest to kolejna ekspozycja Timma, w której nawiązał do Bressona. Plasuje on swoją twórczość równolegle do twórczości założyciela agencji Magnum, chodzi tymi samymi ścieżkami, tak samo podpatruje ludzi, szuka sytuacji, owych momentów, które uwiecznia na cyfrowej już „kliszy”. Co jest łatwo zauważalne Timm wypracował swój styl, swoje spojrzenie, swoją fotograficzną drogę, po której zabrał nas na spacer po Wiecznym Mieście i zaprosił do popatrzenie na stolicę Włoch przez obiektyw marki Leica.

~Dziękujemy Timm! 

„Roma à la HCB”