Menu
Wernisaż STF - „Bramy szczecińskich kamienic”

Wernisaż STF – „Bramy szczecińskich kamienic”

22 listopada 2016 r.

Wernisaż… W tym słowie zawarty jest pewien ładunek emocjonalny związany ze spotkaniem ze sztuką wizualną, z pierwszą możliwością na takie spotkanie.

Fotograficy STF od dłuższego czasu nie prezentowali swoich prac szerszej publiczności. Oczywiście ich zdjęcia można oglądać na stronie internetowej STF oraz na prywatnych profilach czy stronach autorów, ale z różnych względów nie pokazywali ich w galeriach.

Dzięki przychylności właścicieli restauracji Stara Komenda, gdzie odbywają się regularne spotkania STF, w ostatni wtorek 22 listopada 2016 r., rozpoczęła swoją działalność galeria fotografii artystycznej członków i sympatyków STF. Kilka minut po godzinie 19 prezes STF – Tomasz Seidler – w krótkich słowach przywitał wszystkich przybyłych (szczególnie przedstawicieli Fotoklubu Zamek, foto-team oraz fotografów-seniorów z wiązanych z Uniwersytetem Trzeciego Wieku), przedstawił autorów wystawy (12 autorów, 26 prac) i zaprosił do oglądania zdjęć oraz do rozmów i wzajemnego poznawania się. A było kogo poznawać – na wernisażu zagościło około 60 osób…

Wernisażowi towarzyszyła należna oprawa kulinarna przygotowana przez kuchnię Starej Komendy, a także ciasta upieczone przez członkinie STF.

Całe wydarzenie zakończyło się około 21:30, a kilka grupek fotografów zostało w lokalu na dłużej. Rozmowom o fotografii i nie tylko nie było końca…

W planach galeryjnych są głównie zdjęcia związane ze Szczecinem i jego najbliższymi okolicami. Kiedy następna ekspozycja? Na początku stycznia. Już dzisiaj zapraszam na kolejny wernisaż! Szczegóły za jakiś czas pojawią się na naszej stronie.