Menu
Wernisaż AKUSTYCZEŃ 2017

Wernisaż AKUSTYCZEŃ 2017

5 stycznia 2017 r.

Trzech fotografów pokazało swoje prace na wystawie fotografii koncertowych, które eksponowane są holu Centrum Kultury Studenckiej przy ul. Malczewskiego. Autorami zdjęć są Magdalena Seredyńska (członek STF, kurator wystaw), Hubert Grygielewicz oraz Piotr Nykowski. Wernisaż tej wystawy zainaugurował kolejną edycją miejskiego wydarzenia pod nazwą „Akustyczeń”.
Fotografie (barwne i czarno-białe) prezentowane są w formacie zbliżonym do A3. Dzięki temu można łatwo wniknąć w głębię obrazu, a wszystkie jego szczegóły są czytelniejsze. Magda zdecydowała się pokazać fotografie barwne. Chociaż „barwne” w przypadku fotografii koncertowej oznacza często kilkukolorowe, na przykład tło niebieskie, a na twarzy trębacza żółty spot. Oczywiście nie tylko barwa „gra” na jej zdjęciach. Właściwie uchwycony moment, czasami dłuższa, czasami krótsza ogniskowa stanowią o wartości tych zdjęć. A do tego ich bohaterowie tak byli mocno zaangażowani w swoje występy, że przed obiektywem wypadli bardzo prawdziwie i ekspresyjnie.
Wystawę będzie można podziwiać do końca lutego 2017 r.
Na wernisażu wystawy członka STF nie mogło zabraknąć silnej ekipy pozostałych członków. Byliśmy, obejrzeliśmy, skomentowaliśmy i… Czekamy na kolejne foto-wydarzenia!