Menu

Michał Kundera

Uprawiam fotografię analogową i cyfrową, w tym fotografię mobilną. Lubię portrety ukazujące charakter fotografowanych osób, fotografię architektury, krajobraz (również w miejskim wydaniu)
i fotoreportaż. Stawiam pierwsze kroki w kręceniu i montażu filmów. Swoją fotograficzną pasję łączę z zamiłowaniem do wspinaczki skałkowej i aktywnego trybu życia.

Moje zainteresowanie fotografią wynika z przyjemności jaką daje mi robienie zdjęć. Jedno zdjęcie daje mi radość przy planowaniu ujęcia, naciskaniu migawki, publikacji w galerii internetowej i przygotowaniu wydruków. Od 2016 r. doszły do tego jeszcze publikacje w albumach oraz prezentowanie zdjęć na wystawach.

Szczecińskiemu Towarzystwu Fotograficznemu zawdzięczam wiele inspiracji i znajomości z innymi pasjonatami fotografii oraz udział w plenerach fotograficznych, niejednokrotnie w miejscach do których jako indywidualny fotograf nie mógłbym się dostać. Mam tu też możliwość wymiany doświadczeń odnośnie użytkowania sprzętu fotograficznego.

W historii fotografii w szczególności lubię krajobrazy autorstwa: Ansela Adamsa i Sebastiao Salgado; portrety Richarda Avedona, Cecila Beatona, Yousufa Karsha, Arnolda Newmana, Irvinga Penna i Edwarda Sheriffa Curtisa; całokształt twórczości  Gordona Parksa oraz typologie autorstwa Brendta i Hilli Becherów.