Menu
Plener STF

Plener STF „Poligon”

W bardzo wczesny i chłodny poranek 3 marca 2016 r. (czwartek), sześcioosobowa grupa członków STF spotkała się na parkingu przy „Chociwelce”. Na zaproszenie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Bolesława Krzywoustego wyruszaliśmy na plener fotograficzny na drawski poligon. Punktem spotkania z oficerem prasowym 12SDZ była miejscowość Studnica.

Na miejscu zostaliśmy powitani przez Oficera Sekcji Prasowej 12 SDZ porucznika Błażeja Łukaszewskiego. Po sprawdzeniu personaliów otrzymaliśmy plakietki z dumnym napisem „MEDIA” i rozpoczęła się nasza przygoda. Mieliśmy możliwość obserwowania (i fotografowania oczywiście) rywalizacji kilku plutonów, które musiały zmierzyć się między innymi na tzw. pętli taktycznej z następującymi zadaniami: strzelanie z karabinu automatycznego, nawiązywanie łączności w warunkach bojowych, zdobywanie budynków, biegiem na orientację czy sztafetą 4 x 100 m (z pchaniem Honkera 🙂 ).

Obserwowaliśmy z bliska zmagania żołnierzy, widzieliśmy ich ogromne zaangażowanie, koncentrację podczas strzelania i pot na zmęczonych twarzach. Czasem, z uwagi na bezpieczeństwo, musieliśmy zachowywać większy dystans – przydały się wtedy użyczone przez salon Sigma Pro Centrum Szczecin teleobiektywy.

Mogliśmy obejrzeć też z bliska Rosomaki i posłuchać jak brzmi wystrzał z granatnika przeciwpancernego. Pomimo tego, że pogoda nas nie rozpieszczała – mżyło, później regularnie padało, a na koniec sypnęło jeszcze śniegiem, wróciliśmy bardzo zadowoleni, z mocnym postanowieniem powrotu na poligon na kolejny plener.

 

Informacje dodatkowe o 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej:

Fotorelacja z poligonu: