Menu
OldTown Focus

OldTown Focus

18 lipca 2017 r.

OldTown Festival jest odbywającym się na terenach dawnego radzieckiego lotniska w Kluczewie, spotkaniem miłośników postapokaliptycznego science-fiction. Impreza to przede wszystkim ogromna gra terenowa (larp) i część widowiskowo-artystyczna: koncerty, spektakle teatralne, imprezy i warsztaty artystyczne. OldTown szczyci się największym w Europie larpem w klimacie postapokalipsy, który trwa przez trzy dni, 24 godziny na dobę.

Organizatorzy pomyśleli także o nas, o fotografach, przygotowując OldTown Focus – wielką sesję fotograficzną. Nie mogło zabraknąć tam ekipy fotografików STF!

Klimatyczne pojazdy oraz fantazyjne stroje i makijaże noszone przez uczestników OldTown, w połączeniu ze scenografią miasteczka po zagładzie nuklearnej stanowiły bardzo wdzięczny obiekt do fotografowania (o ile można tutaj używać słowa „wdzięczny”!). Mieliśmy niepowtarzalną okazję utrwalenia na zdjęciach scen wyglądających jak kadry z filmu Mad Max, gry S.T.A.L.K.E.R. i innych w tym klimacie.

Może na kolejnym spotkaniu w „Starym Miasteczku” uda się fotografom STF zorganizować „postapokaliptyczne” studio i laboratorium fotograficzne. Uczestnicy będą mogli tam przyjść i zapozować do zdjęcia, które zostanie wykonane w jednej ze starych technik fotograficznych. Oczywiście na czele z mokrym kolodionem, nie mówiąc o „zwykłych” negatywach lub diapozytywach. Efekt takiej pracy może być bardzo zaskakujący, tym bardziej, że w świecie po zagładzie z pewnością zabraknie niektórych odczynników chemicznych i kąpiele do obróbki filmów będą komponowane jedynie z dostępnych środków, na przykład z przeterminowanych suplementów oraz resztek kawy… Ale to może za rok…

Fotografowali:

  • Joanna Michniewicz
  • Monika Więcław
  • Marta Teszner
  • Grzegorz Siwa
  • Tomasz Hrycan
  • Bodek Macal

 

Bodek Macal
Sekretarz STF