Menu
Mokry kolodion i techniki negatywowe

Mokry kolodion i techniki negatywowe

W ostatni czwartek 01 października 2015r. odbyło się Walne Zebranie członków STF. Przegłosowano na nim zmiany w statucie umożliwiające staranie się o uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

Drugą część spotkania poprowadził Andrzej Grabowiecki, członek honorowy STF. Wykład dotyczył technik negatywowych. Andrzej opowiedział zebranym nie tylko o „zwykłych” negatywach, ale także pokazał swoje prace wykonane w technice mokrego kolodionu oraz omówił inne techniki szlachetne. Teraz czas na odkurzenie starego rodzinnego aparatu, zakup negatywu i ruszenie z nim na plener. Tylko 36 ujęć… Który „cyfrowy” fotograf da radę…? 😉 

Kolejne spotkanie STF odbędzie się w czwartek 29 października. Będzie to konkurs miesiąca pod tytułem „Ciało”. Zapraszamy do udziału!

P.S. W trakcie spotkanie naświetlono dwa negatywy barwne: Konica VX 100 oraz Fujicolor Superia x-tra 800. Ponieważ filmy mają już swoje lata, to ciekawe co na nich wyjdzie. Zresztą fotografia „chemiczna” ma w sobie zaszyty duży pierwiastek niewiadomej. Może dla tego jest taka pociągająca…?