Menu
Konkurs miesiąca:

Konkurs miesiąca: „Zima”

Szczecin,  22 lutego 2018 r.

Dzisiejsze spotkanie STFu odbyło się w wyjątkowym miejscu jeśli chodzi o życie kulturalne naszego ukochanego miasta Szczecina – w Trafostacji Sztuki. Najpierw mieliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu Tomasza Lazara i obejrzeć dwie wystawy fotografii jego autorstwa. Wśród zwiedzających dało się słyszeć, że budziły wiele emocji, czasami zachwytu, kontrowersji, dyskusji – na pewno nie obojętności.

Później, korzystając z gościnności i uprzejmości gospodarza obiektu spotkaliśmy się na tradycyjnym konkursie miesiąca. Temat niby łatwy i prosty – „zima”. Fotografie już nie koniecznie. Miejsce spotkania było dość kameralne, więc i sam konkurs odbył się w kameralnej choć momentami gorącej atmosferze. Gościnnie przybyło kilka nowych, ciekawych naszego spotkania osób. Sam wybór zdjęć (każdy z autorów mógł przynieść tylko 3 odbitki) wzbudził wiele dyskusji. Myślę, że właśnie ta kameralność pozwoliła nam na swobodę i otwartość dyskusji. Wiele osób odważyło się na zabranie głosu wypowiadając swoje uwagi.

Spotkanie zakończyliśmy dość późnym wieczorem. Gdy opuszczaliśmy bezludną już Trafostację miasto właśnie ściągało kapcie, wygaszało światła, układało się do snu. A i my – chyba zadowoleni z mijającego wieczoru – udaliśmy się każdy w swoja stronę.

Wyniki konkursu:

I miejsce Monika Więcław
II miejsce Anna Kazimierczak i Bogusz Borkowski
III miejsce Bogusz Borkowski

Zwycięzcom, mimo zimowego tematu gorąco gratulujemy.

 

Notatkę przygotował Bogusz Borkowski