Menu

„Historia jednej fotografii”

Szczecin, 2018-12-05

Przedostatnie tegoroczne spotkanie członków i sympatyków STF wyjątkowo odbyło się w środę, a nie w czwartek. To znak, że zaczyna się okres przedświąteczny i „nasza” restauracja Stara Komenda ma duże obłożenie w zakresie wigilii firmowych. Oczywiście bardzo nas to cieszy – jeszcze więcej osób obejrzy zdjęcia w Starej Galerii STF. Pracownicy Starej Komendy szacują, że miesięcznie przez lokal przewija się nie mniej niż 2.000 osób, także oglądalność wystaw STF jest jak należy!

Wracając do „Historii jednego zdjęcia”… Myślą przewodnią było pokazanie kilku, kilkunastu zdjęć i opowiedzenie jak one powstały, jak fotograf przygotowywał się do ich wykonania i czy efekt końcowy okazał się zadowalający. Na to spotkanie, tradycyjnie, zostali zaproszenie szczecińscy fotoreporterzy, z których stawił się tylko jeden, w osobie Grzegorza Siwa, z redakcji „Kuriera Szczecińskiego”. Pozostali pewnie ciężko pracowali fotografując życie miasta i regionu.

Kolejnym gościem spotkania był Andrzej Krupiński z Fotoklubu Zamek, on także zaprezentował swoje prace. Zaproszeni oraz członkowie STF pokazali swoje zdjęcia, omówili je, odpowiadali na pytania. Grzegorz podzielił się swoim doświadczeniem fotoreporterskim, opowiedział wiele ciekawych wydarzeń z życia reportera w niemałym przecież mieście Szczecin.

Spotkanie standardowo rozpoczęło się od części organizacyjnej, ale trwała ona nie więcej niż 10 minut, a potem to już tylko rozmawiano o fotografii… Prawie 2,5 godziny!

 

Kolejne spotkanie, ostatnie w tym roku, już 12 grudnia. Będzie to Wigilia STF, na którą serdecznie zapraszam wszystkie siostry i braci w świetle! Początek standardowo o 19:00 w Starej Komendzie.

 

Do zobaczenia!

Tomasz Seidler
Prezes STF