Menu
„Bajka!WoW! Czyli Bajkał fotograficznie, ale z rowerowego siodełka”

„Bajka!WoW! Czyli Bajkał fotograficznie, ale z rowerowego siodełka”

Pokaz slajdów Piotra Dula i Bodka Macala
„Bajka!WoW! Czyli Bajkał fotograficznie, ale z rowerowego siodełka”

11 kwietnia 2018 r.

Tym razem wyjątkowo, w środowy wieczór, w gościnnych progach piwnicy Starej Komendy, Piotr i Bodek zabrali nas w fotograficzną podróż do dalekiej, tajemniczej Syberii.

Piotr Dul i Bodek Macal – dwaj fotografowie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego (wraz z Leszkiem Pachulskim) przejechali, na przełomie lutego i marca tego roku, w ramach rowerowej sztafety dookoła świata, zamarznięte syberyjskie jezioro Bajkał. Opowiedzieli o tym rowerowym trawersie zamarzniętego Bajkału; o tym jak Batiuszka Bajkał dzielił się z nimi swoim lodem, smagał wiatrem, zasypywał ślady na śniegu; o ludziach o gorących sercach i o surowej przyrodzie Syberii; no i wreszcie o przedwiecznej mocy i potędze bajkalskich duchów, przed którymi najwięksi twardziele chylą z pokorą czoła. Wspomnieli o temperaturach panujących w zimie we wschodniej Syberii i o tym jak w takich temperaturach sprawuje się sprzęt fotograficzny.

Opowieści towarzyszyły wykonane podczas wyjazdu fotografie.

Warto wspomnieć, że takich tłumów na spotkaniu naszego stowarzyszenia jeszcze nie było – pokaz zgromadził około setki gości.

– Bodek Macal

 

Więcej o rowerowej sztafecie dookoła świata możecie poczytać na:

www.bikejamboree.pl oraz www.facebook.com/BikeJamboree/