Menu
27 offroadowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27 offroadowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2019 r.

 

W pochmurny, styczniowy poranek zameldowaliśmy się w Lubczynie na starcie offroadowej imprezy zorganizowanej przez Wlepka 4×4 i Offroad Lubczyna. Impreza nie miała charakteru  typowo rajdowego, a raczej integracyjny. Jej uczestnicy jechali po to, by się wspólnie pobawić, a przy okazji zebrać trochę pieniędzy dla WOŚP (wpisowe oraz środki uzyskane z licytacji trafiły na konto WOŚP). Trasa liczyła długość około 50 km z rozmieszczonymi na niej 32 punktami kontrolnymi.

Ekipa STF zajęła miejsca w jednym z samochodów i… Zaczęło się dość niewinnie, od jakichś leśnych dróżek, łąk, potem pojawiły się kałuże i BŁOTO. Zdecydowanie błoto było największą atrakcją całej imprezy. Pamiętacie jak w dzieciństwie po deszczu ubieraliście kalosze (lub nie…!), wychodziliście z domu i co się działo jak zobaczyliście na swojej drodze kałużę? Tak, nie można jej było ominąć! Dokładnie tak samo było tutaj – każde zagłębienie wypełnione wodą i błotem było atrakcją, której nie sposób było ominąć! Oczywiście niektóre przeszkody okazywały się zbyt trudne dla maszyn i ich kierowców. Wtedy zaczynała się prawdziwa zabawa – w ruch szły liny oraz wyciągarki i zaczynało się wyciąganie samochodów przyklejonych do błotnistej mazi. Wszyscy dobrze się bawili pokonując lub próbując pokonać przeszkody terenowe, pomagając tym, którym się nie udało i dopingując tych, którzy mocą wszystkich posiadanych koni mechanicznych próbowali je pokonać.

Imprezę zakończyło ognisko z kiełbaskami i licytacją fantów przekazanych przez sponsorów. Jako STF ufundowaliśmy na dwa vouchery na sesje fotograficzne. Ponadto podzieliliśmy się z organizatorami rajdu i jego uczestnikami reportażem z imprezy.

Dziękujemy serdecznie Piotrowi, który przyjął nas na pokład swojej terenówki i dowiózł nas przez największe błota do wszystkich miejsc, z których mogliśmy fotografować zmagania pozostałych załóg i ich pojazdów.

 

 

Z ramienia STF fotografowali:
Wiktoria Kochaniak,
Bogusz Borkowski,
Bodek Macal.

 

Bodek Macal
Sekretarz STF